Brainpickings #1
(назвала по-модному “розсилку від Аксені”, як що)
Друзі, ми довго на ФБ сперечались щоб дійти істини — як краще зробити так, щоб і підбірка інфо була, і щоб обговорювати можна було. Так-от, Медіум — така крута платформа, на якій можна коментувати кожен абзац і вести “обговорення” майже як у стрічці ФБ, тому пропоную спробувати. Поки буду дублювати розсилки — і сюди і вам на пошту, але з часом перейдемо на зручніший варіант.
ПОДОРОЖІ

Якщо ви один/одна із тих щасливців, яким вдається не втрачати оптимізму і дохідності надходжень через курс долара і скоро відпустка — з*їздьте закордон. І не кажіть що “немає часу” — життя одне, таваріщі.
Нещодавно кілька моїх дуже гуд знайомих (і ваших, мабуть, теж) поїхали у кругосвітку і написали крутий гайд на тему “Як провести 3 дні у Стамбулі”. І взагалі, Стамбул з України стає популярним напрямком, тому що можна знайти квитки за 100 євро у обидві сторони, ну а проживання і інші витрати — можна варіювати залежно від бюджету.
А ось тут є замітка про те, чого не брати у поїздку (була би вона до того, як ми поїхали з бекпеками у Азію!). Ну і мій пост про Азію — для тих, хто любить красиву природу і китайців (із корисного там — інформація про how to відкрити візу до Китаю).
І чесно, я дуже хотіла написати статтю “як круто і дешево подорожувати” і про “можливості”, але Inspired написав вже все до мене. Вам залишилось тільки прочитати.
+ 10 фільмів про подорожі. Багато з них не бачила — буде круто, якщо дасте відгук.
А взагалі, із корисних тулів для подорожей у мене завжди:
skyscanner.com / momondo.com (перед бронюванням не забудьте перейти у режим “інкогніто” і не бронюйте квитки із “яблучної продукції)
airbnb.com (якось напишу більше про цю афігєзну компанію і їх сервіс)
couchsurfing.com (безкоштовний Airbnb)
СОЦІУМ

Думала я що тут написати. І хочеться дуже написати про пропаганду і про те, що “думайте головою”, бо сьогодні-інформаційна війна.
Хочу почати із поради прочитати, якщо ви ще “ні” — “Скотоферма” Оруелла. На мою думку, прекрасна книга про розвиток суспільства.
Додайте ще “вікно Овертона”, а також те, як можна управляти людьми і ми станемо (як на мене) трошки ближче до тих процесів, які сьогодні відбуваються у країні та світі.
Досі в пошуку гарних книг по соціальній динаміці — якщо знаєте такі — підкажіть.
ЛАЙФХАКИ

Альтернативний погляд на продуктивність від Марка Андреессена.
30 лайфхаків на кожен день. Насправді роблять життя простішим.
І кілька психологічних прийомів.
Якщо часом ви, чи ваші любі захворіли — ось рецепти приємних на смак ліків — чаїв.
КНИГИ

Прекрасний аплікейшн — Goodreads — зробіть “бібліотеку” своїх прочитаних книг, дивіться, що читають друзі, а також дивіться рекомендації що читати вам. Ну і, давайте дружити.
Про стартапи — почність з Founders at work. Тут історії засновників PayPal, Amazon, Apple та інших. Ну дуже цікаво!
Тим, хто зараз працює у міжкультурних середовищах дуже раджу Столкновение культур.
Ну а з такого, що змінює кругозір (або подобається, або ні) — Атлант розправив плечі.
СТАРТАПИ

Оооо, тут у мене купа інформації для вас і я прям розгубилась. Але хорошого по трошки — почніть із блога Paul Graham. Ось, наприклад, крута стаття про те, що стартап — це ріст. А ось його стаття про те, як стартапу генерувати ідеї. Одним словом — він прекрасний. Читати — не — перечитати.
Сподобалась ось ця стаття про маркетинг у стартапах.
ТОП технічні тренди від Google для ідей.
Хочете “копнути глибше” у стартапи — почитайте обов*язково Lean Startup.
Ну а якщо вже хочете почати, а не знаєте, з чого — давайте заходьте на курси Startup Class у Стенфорді від Сема Альтмана і YCombinator`a.
ІТ

Про роботу в ІТ (про бізнес-аналіз і проджект менеджмент писатиму трошки пізніше).
Ні для кого не секрет, що ІТ сьогодні розвивається шаленими темпами і це чи не єдина індустрія, яка майже не постраждала від ситуації у країні та занепаду економіки.
Тому, якщо ви хочете навчитись мові ІТ — пройдіть цей тест. У мене вийшла Java. А у вас?
Також, якщо хтось хоче навчитись програмуванню.тестуванню, а не знає де — підіть на курси. У Києві — це GoIT, Bionic University і курси ІТ аутсорсингових компаній (треба дізнаватись, але знаю точно NetCracker такі робить). + у Львівському Soft Serve є курси. Гуд лак!
МАРКЕТИНГ

Для тих, хто хотів маркетинг (особливо діджітал) — я тут відкрила pinterest.com і вам раджу. Там є цілі “борди” із інфографікою по маркетингу. Як що — у мене теж є борд — не заперечую, якщо підпишетесь ;)
Стаття про те, як маркетинг зміниться у 2015 році. Прочитайте обов*язково, якщо вам з цим працювати.
НАВЧАННЯ

Колись давно зробила “список онлайн-платформ” для навчання. Із того, що люблю найбільше — Coursera (warning! стаття “ранньою англійською”, тому є помилки). Тому що них ще й мега додаток до айпаду. + зараз у оновленій версії iOS є можливість слухати “подкасти” — дуже рекомендую. Із моїх улюблених — 500Startups, Startup Grind та HBR. Думаю там знайдете щось на свій смак.
А ось ain.ua зробив підбірку 50 курсів у сфері ІТ та підприємництва, якщо хтось зацікавився — то заходьте і записуйтесь ціленаправлено.
Для поліглотів: 12 сервісів для вивчення іноземних мов, і, як людині, яка почала потихеньку вчити китайську, мені хочеться закцентувати на chineasy.org . Дуже круто!
Ну і лінк на мотивацію студентів Гарварду. Мене мотивує, може вас буде теж.
НАТХЕННЯ

Сьогодні тут буде Нельсон Мандела.
І надихаючі цитати для стартаперів. 50 штук.
Ну а ця стаття про 10 висновків мене просто нереально мотивує. Особливо у контексті “мислість великим категоріями”, коли всі навколо кажуть “нереально”. Якщо у вас ті ж проблеми — велкам.
Ну і остаточний “шмат” мотивації — про те, що концентруйтесь на одному і працюйте і буде вам щастя!

Підписатись на розсилку ви завжди можете тут. Там трошки більше актуального матеріалу, наприклад, про роботу.
Всім піс.