Valentine`s day, dudes.

Друзі, вітаю всіх з рожевим святом амурів, мімімішності і браку квітів у магазинах. В день, коли кількість вимовлених варіацій I love you буде зашкалювати вирішила вам надіслати вам розсилку (нарешті комп почув мої прохання). Ну і по дню Святого Валіка: любити, казати про це, і згадувати про людей, яких ви любите потрібно не раз на рік — 14 лютого, а кожен день, як що. Всім піс.

Brainpickings #1 & Brainpickings #2 як що.

ЛЮБОВ

Діти про любов

СМСки людей, які люблять щодня, а не на день Св. Валіка

Глибока любовна мудрість від Адріано Челентано.

ПОДОРОЖІ

Друзі, самі розумієте, що з цим курсом долара чи євро найкращі подорожі — Україною. Тому ось підбірка чудових місць в Україні, куди можна поїхати (не сидіти ж на вихідних вдома!) Переяслав-Хмельницький і Буцький каньон (Маша, спасибі!) займають окреме місце у мому житті. + я дуже хочу у Клевань — у цей тунель кохання. Ну і на острів Хортицю. А ви які круті місця в Україні знаєте?

Якщо ж ви — любителі замків, то ловіть ось лінк! Скажу так — в жодному із цих замків не була, була в Олеському (по дорозі до Львова, сподобалось).

Із такого, що надихнуло — сьогодні Лера Польська (фотограф, спікер TEDxYouth і просто шикарна людина) вранці прийшла на 1+1 щоб розказати про свою подорож. Якщо коротко — вона з хлопцем їде до Бразилії, ну і вирішила до Антарктиди заїхати. Я веду до того, що її терміново треба фоловити на ФБ, тому що вона буде дуже цікаво і багато писати. Лера спеціально для вас написала статтю, але поїхала раніше, ніж її надіслала, тому у наступній розсилці, подейкують, буде ексклюзив!

Ну а ще тут Ігор із Леною зняли відео про Індію, Кералу, і я розумію, що хочу туди ще раз. Подивіться, можливо це ваш дестінейшн поінт (печаль в тому, що квитки нині 25 штук у два кінці( ).

Ще більше крутих мобільних додатків від Хабрахабра ніж я вам висилала раніше. Зацініть kayak, якщо ще ні. А ще “найти туалет” — можете сміятись, але в Індії був би дуже корисним сервісом, наприклад. MapsWithMe дуже спасали у ГК і Малайзії, приміром.

СОЦІУМ

Читаю зараз “Бегство от свободы” Еріха Фромма. Знаходжу для себе відповіді на багато питань по соціальній динаміці. Чому росіяни хочуть Путіна? Тому що не хочуть затрачувати своїх життєвих сил на незалежність. Тому що це важко і в першу чергу морально.

Колись давно читала Макіавеллі — Державець. Дуже специфічна книга — так — от, у мене таке враження, що деякі перші особи країн взяли її собі за темплейт для державотворення. Почитайте.

А ось тут про теорію розбитих вікон. Для тих, хто збирається “ремонтувати” суспільство — новини невтішні. Доведеться не раз і не два повторювати “добрі дії”, щоб привчити людей. Колись давно-давно говорили про це із Машею. До речі, зафоловте її, тому що саме такі люди як вона змінюють Україну.

ЛАЙФХАКИ

Вчіться розумно. Менше, але краще.

Купуйте авіаквитки дешевше — ще не пробувала цей аплікейшн, але обіцяють на 40% дешевші варіанти знайти.

Стаття для фрілансерів — як чарджити свою роботу. Принаймні мене, коли я працювала на фрілансі це питання ну дуууже цікавило.

Як правильно робити підсумки дня (щоб вимірювати продуктивність).

Про одяг і кар*єру — стаття дасть відповідь на питання, яке, можливо, вас мучає також — чи можна на роботу прийти у крутих зелених штанях та різнокольоровому светрі =)

Як переїхати у іншу країну. Можливо для когось актуально.

КНИГИ

Читаю “Столкновение культур” — дуже крута книга для тих, хто працює у міжнародних середовищах. Про те, як вести переговори із німцями, італійцями чи японцями і досягти успіху. Про “середню” поведінку представника кожної нації. Я зараз маю переговори із Нідерландами і скажу, що таки у книжці діло пишуть!

Хочу почати читати “Исскусство любить” Еріха Фромма. Кажуть, що нереально крута. Про психологію любові.

Ну і раз тут таке діло — 14 лютого — то гріх не порекомендувати путівник по розумінню М/Ж комунікацій — “Мужчины с Марса, женщины с Венеры”. Якщо коротко — то у нас різна підходи до вирішення різних питань і всі конфлікти і непорозуміння можна нівелювати. Практика показує, що десь на 80% так).

Ну і насамкінець, книга, яка нереально крута і , на мою думку, обов*язкова до читання кожній людині, яка хоче розвивати свою країну — “Сингапурська історія” Лі Куана Ю.

СТАРТАПИ

Народ, будь ласка, не забувайте про UI коли розробляєте the next big thing. UI для dummies (пасибі моєму львівському колезі — стаття нереально крута!!!) — і буде вам щастя! А ось ще й тренди графічного дизайну — здається, вже ділилась, але флет всім!

Я зараз працюю зі стартапами і те, що я зараз бачу мене вбиває — дуже часто людина хоче одразу побудувати Spaceship навіть не протестувавшя гіпотези. А що, якщо клієнту не сподобається продукт? Що, якщо не буде потрібного трекшену? А? А сотні тисяч баків будуть злитими? Тож читайте про користь MVP для стартапів.

Запускаєте свій додаток на AppStore? Ось вам чек-ліст, щоб не загубитись і нічого не забути (більше для програмістів).

А ось тут знаходиться підхід, який можна застосовувати не лише до стартапів, а і до нашої “брєнной жизні”. Вперше я про цей підхід чула у контексті Тойоти — коли вони в команді розбирали чому щось не вийшло. Подейкують, що 5 відповідей на 5 питань “чому” дають глибинне розуміння проблеми. У мене інколи було 3–4. Але спробуйте і ви побачите як можна докопатись до того, що не лежить на поверхні. Інколи будете здивовані результатом.

Народ, ось тут ви знайдете поки що найкрутішу для мене евер статтю-дослідження по корпоративній культурі (а я зараз дуже активно працюю у цьому напрямку). Якщо у вас є книжки, статті і приклади крутих компаній, які можете порадити — зробіть мене щасливішою — напишіть мені про них. WARNING! Стаття дуже довга і не кожен дістанеться до світла укінці тунелю. Та й не кожному воно потрібно.

ІТ

Відео з Елоном Маском. Чому я поставила його сюди? Тому що, думаю, наступні 10–15 років саме ця людина буде визначати технічний рух людства.

А ось ресурс, де ви у процесі гейміфікації можете навчитись Java. Головне — бажання, бо людина, яка мені порекомендувала цей ресурс була працівником у банку, а тепер — працює програмістом у Франції. Отак-от. Всьо в наших руках.

І трохи теоретичного матеріалу по Java. Якщо буде комусь вже мега цікавим цей напрям — кажіть, познайомлю з людьми, які цим займаються, або поділюсь більшою кількістю лінків на хороші ресурси.

МАРКЕТИНГ

Early Facebook commercial. І взагалі, якщо брати кейс ФБ, то ніколи не знаєш, “де вистрілить” продукт — подейкують, що ФБ став популярним завдяки одній-єдиній фічі — полю “Status”, коли студенти Гарварду та інших ВНЗ із Ive League могли бачити чи їх пасія вже booked чи free.

Книжки, які нереально багато дають по маркетингу:

- 10 смертних гріхів маркетингу від Котлера

- Маркетингові війни — Траута

- і мені дуже подобається “Lovemarks”

- ну а якщо ви в маркетингу нуб, а хочете розібратись — то візьміть у руки”Маркетинг менеджмент” і не здавайтесь до 1400 сторінки (чи скільки їх там).

Аналітика для мобільних стартапів і додатків:

- Аналітика для мобільних стартапів

- Проактивна мобільна аналітика від творців LinguaLeo

- Просування мобільних додатків у AppStore і GooglePlay.

Дуже скоро буду розбиратись з емейл маркетингом — докину більше корисної інформації вже у цьому напрямі.

НАТХНЕННЯ

Я стикнулась цього тижня із тим, що багато друзів писали, як нема сил, як важко рухатись далі. Відчуваю, що серед вас теж можуть бути такі люди. Тому ділюсь з вами відео, які змушують мене вставати з ранку (ділюсь дуже інтимним, як що), і рухатись далі. Ми завжди можемо залягти як тюлені біля телика і говорити який світ галімий і які ми бідні, але в цей момент ми нікуди не рухаємось, а відсутність руху — це деградація. Мрійте.

І ось ще трохи натхнення — спічів, які надихають!

Ну і як обіцяно — для Жк:

Ну і для дівчат: Дівчатка, ось для нас (не показуйте своїм хлопцям) маленький подарунок.

До зустрічей! цьом.

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.