[Розсилка від Аксені]

Хочу поділитись з вами інсайтом і спитати про ваші у питанні мотивації. Тому що у кожного із нас є довгострокові і короткострокові цілі. Так-от. У мене теж. Але я зараз сконцентрувалась на короткострокових, розумію, що треба концентруватись на довгострокові і тут питання — ЯК? Як ви мотивуєте себе? Я — тільки настанням негативних подій і дедлайнів.

Розсилку #1, Розсилку #2 і Розсилку #3 шукайте за лінками. Традиційно, ця розсилка на Медіумі буде пізніше.

ЛЮБОВ

Одруженим і щасливим не читати. У вас таке? Ну от мені реально цікаво.

Про любов у мене є ще одна книжка, яку дууже хочу прочитати — Искусство любить — Еріха Фрома. Якщо ви вже — діліться важеннями.

Ну і купа мімімі і любові від едміру.

ПОДОРОЖІ

Ох. Це те, про що мрію і те, чого зараз у моєму житті немає. Чесно. Сподіваюсь у вас їх багато.

От наприклад скоро нормальна весна і літо — і можна подорожувати разом з Inspired: фестиваль кольорових куль у Кам*янці-Подільському та цвітіння сакури в Ужгороді — 100% відвідаю. До речі, мала нагоду познайомитись із Сергієм Пішковцієм — засновником Inspired і як виявилось, це проект одної людини, який зараз мега виріс. Тому не думайте, що вас одного(одної) недостатньо для створення речей, які змінюють світ.

А ось 27 причин не відвідувати Україну — іронічна стаття-реклама нашої офігєнної країни!

A взагалі, новина про закриття візейру в Україні цієї весни була як ніж у серце. Але можна все-таки знайти дешеві квитки для подорожей. Як? Шукайте на блозі мандрівника Алекса Чебана.

Ділюся інформацією як зробити біометричний паспорт — скільки то коштує і де робити.

Ну а взагалі, як я вже казала — зафоловте Леру Польську — вона зараз у Латинській Америці і ось-ось буде в Антарктиду рушати — не прогавте круті фото, ідеї і лайфхаки! І більше мені про подорожі немає чого вам сказати (бо нема їх у мене), а от буде другий паспорт і мультик до Європи — чекайте на апдейти.

СОЦІУМ

Майбутнє буде дивним (офігєнна, імхо, стаття) — останнім часом вриваюсь по футурології, Фізиці Майбутнього Мічіо Кайку і прочім радостям. І задаюсь питанням: що далі? Наш світ буде як у фільмі “She”? Чи Воллі? Артіфішл інтелідженс — добро чи зло, всеодно неминуче?

Як кажуть футурологи (типу Рея Курцвейла) — майбутнє за розширеною реальністю. А вона вже близенько. І ось один із можливих сценаріїв розвитку суспільства, стосунків і т.д.

А ось тут і самі прогнози Рея Курцвейла — головного футуролога світу і Гугла — прочитайте цю статтю, якщо ще не читали. Ну і як же без виступу на ТЕДі по гібридному мисленню?

Мені нереально цікаво що буде далі і при чому ми це, скоріш за все, зможемо побачити. Як на мене — і страшно і fascinating водночас!

ЛАЙФХАКИ

Як успішні люди розставляють пріоритети. А потім, якщо ви, як і я, почали скептично ставитись до слова “успіх”, прочитайте цю статтю, яка пояснює, чому не варто вчитись на історіях успішних людей. А потім почитайте ще Юнону Лотоцьку, яка пише про пошук щастя і нав*язані нам “стереотипи успіху” — і буде вам піс.

300 безкоштовних сервісів для всіх. Реально багато чого цікавезного можна знайти.

Хочете питомі українські слова замість запозичених? Шукате тут.

Лайфхаки з вивчення мов.

КНИГИ

Мені мега соромно, але за півтора місяці єдина книга, яку я прочитала повністю і добре є Srum and XP: Henrik Kniberg, але це була одна із тих книг, які just in time та ще й близько 100 сторінок! Якщо коротко — то це просто кладєзь для проектного менеджера, який тільки починає (тобто мене) — у сфері ІТ. Книга по роботі з ІТ проектами по аджайлу. Всі питання, які мене хвилювали описані там через кейси — чітко, короткоі ясно. РЕКОМЕНДУЮ.

Ну ок, є ще одна книга яку майже прочитала — Пітера Тіля — Zero to one. Про стартапи як будувати нові продуктові компанії.

Ось тут є список книг для керівників — вибирайте свою. Мої — Remote i Screwit, let`s do it! Інші теж хочу прочитати. До літа. Алетут теж дуже спірне питання — мій керівниккниг не читає (яквін каже), а каже що треба одразуто робити і запам*ятовувати — але всілюди різні — знайдіть свій підхід до отримання знань і буде вам щастя!

СТАРТАПИ

Маєте стартап? Хочете досягти успіху і всі діла? Ось тут є підбірка мільярдних стартапів — їх опис, остання оцінка і коротко про сам стартап (коли клікаєте).

Valve — це одна із тих компаній, про які я просто читаю, але знаю, що вже люблю людей, які там працюють,тому що побудувати ТАКУ корпоративну культуру -то є сила.

А тепер поговоримо трохи про маркетинг i client acquisition — всі знають кейс gmail і ello — які мали лише invitation-only policy, у мене на моєму поточному проекті постало питання, чи робити реєстрацію зазапрошеннями і що це дає — і от надибала цю статтю — можливо комусь теж буде цікаво.

Маркетинг у SaaS проектах. Із розряду “їжаки плакали, але гризли кактус”. Хто займався маркетингом таких проектів — зрозуміє.

ІТ

Почну із ціни помилки програміста. Просто тому, що вражає,які були у світі помилки і на що вони вплинули.

І продовжу чек-лістом запуску сайту (знадобиться, думаю, всім, хто навіть свою блог-платформузапускає).

Я взагалі-то не жаліюся, але наразі я дуже змінила сферу роботи, взяла на себе два різних напрямки і із своїми знаннями намагаласьто проковтнути. Фокус не вийшов — мені бракує поки що знань, але то питання часу. Тому ділюсь тим, що для мене, як для проектного менеджера та бізнес-аналітика було дуже корисним:

Якщо коротко, то минулий місяць я витавнцьовувала сальсу на граблях, якщо ви працюєте із клієнтаминад великими проектами — важливими є бізнес-процеси і підписання договору (тут хоч і для веб-студії для великого замовника, але всеодно, пункти мають резон і для маленьких компанiй — типу моєї).

Отож всегуд — ви підписали договір, але на якомусь із етапів вашого буття проектним менеджером вам доведеться врахувати і прописати купу ризиків. Для мене це спочатку виглядало як “вангування”, але, щоби надати форми “передбаченню всього на світі” — я пішла до Гугла. І отримала статтю про 131 проектний ризик. Для загального розуміння — дуже ок. Якщо будуть питання конкретноу вашому випадку — маякуйте!

Дуже ок статті про формування Технічного Замовлення (це якщо ви — БА) — тут. У кожного бізнес аналіз буває різним — відповідно мені наодному проекті просто потрібно було все описати і розказати програмістам, а на іншому, я близько місяця була бізнес консультантом і ми іззамовником з*ясовували чого він хоче, хтоє цільовою аудиторією і заповнювали різні business canvas and value proposition canvas. Весело і цікаво, але місцями важко.

Книги для керівників ІТ проектів. Раз і два.

Ви ПМ? Працюєте в ІТ? Ви хочете далі розвиватись у цьому напрямі? Ось правила життя в ІТ проектах.

Взаємовідносини клієнта і замовника — це як пісня — буває простою і крутою, а бувають проблеми. Без проплат і т.д. Коротше, ось вам лінк. Щоби ефективніше працювати із замовником.

РОБОТА

Ви трудоголік? Такий/така? Не треба. Чесно. Пробувала — не прикольно.

Працюєте з іноземними замовниками? Мало знань — не знаєте, як працювати ефективніше — ось навчальні курси щоби краще працювати з іноземними замовниками.

Проводьте зустрічі продуктивно, кстаті. Як Епл чи Гугл. Ато зібрали купу народу — а толку? Потрібно встановити чіткі рамки, щоби зустрічі щодо обговорення нової фічі не перетворились на обговорення хробаків на дачі.

Віртуальний робочий стіл.

НАВЧАННЯ

Мало, мало мені натхнення і мотивації. Багато тому причин. Коли ти цілими днями на роботі і тобі реально подобається те, що є, то бажання і натхнення робити якісь речі поза роботою просто нема. Але треба. Бо є довгострокові цілі, а є короткострокові. Тому почала шукати натхнення і звідки воно береться. І особливо питання мотивації для мене було особливо важливим. Тому всім quora, dudes! А загалом, коли не буде мотивації щось робити- просто прочитайте Бренсона Screw it, let`s do it! або Нік Вуйчіч — TEDxTalk . І після того скажіть, що ви стомились від життя. Візьміть і зробіть!

А ще,не знаю у яку категорію внести, але ці лонгріди просто бімба! Якщо коротко- круті інтерактивні медіа проекти. Такий собі сторітелінг наступного рівня. Snowfall нереальний. Який вам подобається?

Ну і ще трошки про мотивацію — поки ви там комплейните (є таке?) то ось вам стаття про дітей, які до своїх 16 заробили перший мільон. Це така собі стаття-контраст.

Ну і ще у цій секції буде лінк, який я неизнала куди поставити. Про круті сніданки. Якщо чесно, не знаю що є крутішим за йогурт із гранолоюу світі кави у Львові, але це теж наче ок.

Що відбувається із обмінним курсом? А? Ви не знаєте? А Віктор Пинзеник знає.

ПОДІЇ

Оскільки я зараз у Львові, то вриваюсь або по львівським подіям, або по великим київським. Тому:

Innotech, 9–11 квітня 2015, Київ

iForum, 16 квітня 2015 — якби там готували спікерів як ми на ТЕДекс — ціни би йому не було. Цього року там буде Smart City панель із Ромою Зінченком та панель по 3Д принтингу. Ухти.

Forum One — той, що із Річардом Бренсоном, 30 квітня 2015. Чекаю-не-дочекаюся.

Пасибі за то, що ви є.

Ну а підписатись на розсилку ви завжди можете за посиланням.

Піс.

ОК

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.