[Розсилка від Аксені]

Давно не бачились, егеж? Скучила я за вами. Якщо коротко — то працювала останні два місяці як багаторукий Шива, і нажаль жодна рука не дійшла до якісної розсилки. А робити неякісно — ну такоє…

Ну і повертаючись до хорошого попереднього:

Розсилка 1, Розсилка 2, Розсилка 3 і Розсилка 4. Піс.

Нещодавно у мене було одкровення. Насправді, воно у мене було вже 2.5 роки (стояло на полиці у формі 10 HBR Must Read) i називалось HBR On managing yourself. Книга розрахована на крутих чуваків яким між 30 і 45 і які вже знають що таке “вигоряння на роботі”, “ставлення пріоритетом вище роботу аніж сім*ю” і т.д. Коротше, хоча мені ще не 30 і дітей у мене нема, книга стала дуже доречною і сьогодні левову частку розсилки я би хотіла розповісти про неї, оскільки там дуже і дуже круті речі є. Також у емейл розсилці ви мали би знайти відскановані статті із книги (із моїми підкресленнями). Ну сорьке, люблю креслити у своїх книгах.

Статті і висновки (коротко, довго — надіслала у розсилці, тому статті є там):

  • How will you measure your life?: Your decisions about allocating your time, energy and talent ultimately shape your life strategy.

Whenewer you make a key decision or take a key action, write down what you expect will happen. Nine or 12 months later, compare the actual results with your expectations.

Peter Druker, HBR

  • How do I perform?Am I reader or listener? How do I learn? What are my values? — шикарні питання про те, хто ми є, щоб зрозуміти як рухатись далі.

Successful careers are not planned. They develop when people are prepared for opportunities because they know their strength, their method of work, and their values.

Peter Druker. HBR

  • Managing time. Who`s got the monkey? Ідеальна стаття про те, коли ваші підлеглі приходять до вас, а ви менеджер з великої букви М і кажуть — “бос, у нас трабла”. В цей момент вони перекладають її на вас. А воно вам треба? Подумайте. І прочитайте статтю чому ні.

Також я тут подумала, багато речей із цієї книги — ну просто прописні істини, про які ми і так знаємо. Але нам треба щоб хтось про це сказав. Скажу зі свого досвіду — інколи мені потрібно почути про чийсь досвід, щоб зрозуміти що мені потрібно для якісного “лайф-мікс” тому пропоную, кому цікаво, об*єднатись — група на ФБ чи щось таке — давайте вдосконалюватись і розгрібати проблеми разом? Напишіть, якщо вам було би цікаво поділитись своїми рутинами і лайфхаками як не вигоряти на роботі.

А ще, прекрасна стаття про здоров*я. Мені дуже пішла. Про біг і про спорт. Про жир і про лінь.

ПОДОРОЖІ

Нещодавно буквально у Києві була конфа для тих, хто просто мріє подорожувати — Travelage. 21 червня — омг, як я жалкую, що провалялась із майже ангіною і коньюктивітом цього дня замість того, щоб бути або десь у Будапешті і святкувати випуск друга, або ж у Києві і набиратись від Ані і Марусі досвіду як подорожувати багато і круто. Я не знаю, чи викладуть дівчата якісь матеріали у себе у ФБ групі чи ВК, але знаю одне — “чудові продукти створюють ті, хто подорожує і займається сексом”. Раз. А по-друге, як побачила у когось на стіні у ФБ — “Нельзя ставить цель — работать, чтобы заработать на путешествия, если уже решил — то смело сваливай, а ресурсы приходят в процессе необходимости.” Висновки робіть самі =)

І взагалі, мріяли змінити життя? Переїхати кудись? А от на adme.ru таку круту статтю побачила (може ви й вже читали) про те, як молода пара взяла і переїхала. Просто це все — зона комфорту. Той, хто виходить із неї — живе повноцінне життя, як на мене.

А щоби дешево полетіти, то ось стаття про те, як шукати дешеві квитки. Не впевнена, що не кидала вам, але ще раз кину.

А ось тут список міст, у які варто поїхати. І вони настільки маленькі і там так мало туристів, що бімба, як-то кажуть. Яншо і Блед рекомендую особисто.

СОЦІУМ

Нарешті! Це сталося! Стаття про екстравертів. Знаєте, у мене зараз такий період у житті, коли найближчі люди — інтроверти. Важкі часи, скажу вам. Це люди, які хочуть твоєї уваги постійно, а ти себе поруч із ними відчуваєш якоюсь соціальною хвойдою, бо “не вистачає різноманіття у спілкуванні”. Ппц.

Ну і моя відповідь Чемберлену — велика замітка проекстравертів. Ми, екстраверти, теж маємо право на щасливе життя =)

А ще, щодня на нас тиснуть море “історій успіху”. Ти не стартапер і жодного сід раунду на 1 млн баків не пройшов? Лузер! Ти не закінчила ВНЗ із дипломом магістра? Дурна. Тобі вже 29 а ти ще не ТОП? Ну ти даєш… Відмовитись від амбіцій. Дуже ок стаття Юнони Лотоцької, яка є “дослідником щастя” в Україні, як на мене, щоби зрозуміти що є твоє, а що — інших.

Прекрасна стаття про людей, вік і те, як ми сприймаємо себе у світ у певний час свого життя.

Навчіть свій мозок хорошому. Дуже баяниста стаття про отруту, яка живе 3 роки у нашому мозку. Може бути.

ЛАЙФХАКИ

Після цієї статті мені, як людині яка бачить кухню у страшних снах і серйозно задумується про партнера по їжі — пароварку (вибрала модель Redmond) мій кулінарний адреналін і цікавість забурлили по венах. Це супер!

Дівчатка, про моду, стиль, швидкий лайфхак “що і до чого” для нас. У цій інфографіці.

Хлопці, і для вас дещо знайдеться. Від себе додам — сині костюми — божественно!

Коротко про те, як правильно їстоньки. Адже ми те — що ми їмо, правда?

КНИГИ

30 книг до 30 років.

Чи є книги, які замінять МБА? Не думау, але ось тут пропонують 7 з них.

Дуже рекомендую всім початківцям — менеджерам прочитати Том Демарко — Дедлайн. Роман про управління проектами. Стаття із Хабру тут.

Також із останнього що мені ну дуууже сподобалось — це Loveworks від Saatchi&Saatchi. До кінця не прочитала ще, але концепт — ще той!

Менеджмент і ІТ

Стаття про те, як побудувати команди на мільон баксів. Від Брайана Ческі, наприклад.

Дуже крута корпоративна культура однієї крутої компанії. Як кейс з менеджменту — бомба. А як ви думаєте — що буде, якщо в основу бізнес-процесів поставити щастя? Почитайте.

Колись давно прочитала книгу “Как пасти котов”. ІТ менеджери мене зрозуміють. Про типи програмістів і підходи до них. Так-так, якщо ви не працюєте у сфері ІТ, то дуже ймовірно що для вас існує 2 типи : “сісадмін” до якого можна сказати “нутижпрограміст, перевстанови вінду” і який зазвичай має любити багато пива і бути бородатим і ваш “знайомий Вася, який на програмуванні вчиться” і який теж “тижпрограміст” і “ого, скільки вони заробляють”. Так-от, ця стаття суто і не суто для менеджерів. Кожен знайде свого колегу серед “різновидів”.

А як зрозуміти чи взагалі ваші розробники працюють? (мої-то працюють, але “волшебний пєндєль” і святі дедлайни наше всьо) Гарна стаття. Кинули мої розробники. Видимість роботи — не означає робота.

Ще написала нещодавно на Medium свій PMBA = PITA досвід. Думаю, що комусь згодиться, особливо тим, хто подумує іти у проджекти в ІТ чи бізнес-аналітики. Мега цікаво, що то що то. Але пипець, якщо ви захочете сісти одною професійною дупою на два стільці.

МАРКЕТИНГ

Remote User research від Stanfy — дуже і дуже крута презентація від Анни Юрченко ще з Айфоруму. Якщо чесно, то на всьому Айфорумі найкращим був тільки виступ Анни. Море інсайтів. Захочете — обговоримо. І взагалі, мене зараз дуже цікавить тема UX i CX. Особливо Customer Experience.

Ксюша Калашник, мега крута людина, яка знається у брендингу не по бла-бла, а й спирається на обчислення даних і інсайти по них, написала круту статтю для бізнесу у час кризи. Рекомендую.

Гарний курс з маркетингу від Wharton. Дуже гарний. Рекомендую. Мені доводиться передивитись із особистих причин — дуже цікавий кейс намічається. Якщо знаєте, як побудувати гарну систему маркетингу у б2б компанії — буду вдячна за лінки і кейси. І рекомендації.

РОБОТА І НАВЧАННЯ

Спробуйте робити процес дизайну як Гугл. Подивіться концепцію. На лін стартап схоже.

Як заробляти $24 К на фрілансі? Тьфу! Це ж просто! Давайте, дєрзайте (а потім мені розкажіть, чи виходить).

Вільна школа журналістики. Вже цим літом. Йуху! На жаль, не буду там( Але може ви сходите? Кажуть класно.

А хто тут цікавиться соціальними інноваціями? Ловіть круту програму.

МОЖЛИВОСТІ

Всілякі гранти і стажування червня. А можливо ще не все пропустили та десь та й встигнете)

А ще — хочете кудись поїхати і попрацювати? Я тут такий крутий сайт знайшла! Не працювала би у своїй мега компанії — однозначно кудись би на Філіпіни поїхатла якийсь стартап розвивати!

ПОДІЇ

Хто у Києві:

  • World Press Photo до 30 червня. Приїду до Києва — піду. Якщо хтось хоче — може скласти мені компанію

Хто у Львові:

У горах:

  • Кемп по UX/UI, 18–19 липня. Гори, багато юзер ікспірієнсу і крутих людей — треба їхати!

Ну і наостанок. Хтось із вас мене просив у розсилці у коментарях більше сексу. Отримуйте: =)

ps: Підписатись на розсилку завжди можна тут.

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.