[розсилка від Аксені]

Horizons.

Привіт, мої любі! Дуже часто я вам не пишу — знаю, що багато хто чекає, а хто ні — то буде приємна несподіванка) Розсилку номер 5 можна знайти тут. Всі інші — там же.

Якщо коротко, що відбулось за цей довгий час у мене — я все далі і далі “копаю” у професію свою- бізнес-аналіз, тому тут можна буде знайти і багато досить проф орієнтованих речей. На додачу я вирішила із прекрасними людьми робити справу, яка мені приносить неймовірне задоволення, іншим-прекрасні виступи. Так що тепер, якщо ви у Львові, Києві чи деінде — ми приїдемо до вас у місто і допоможемо зробити дуже крутий виступ (рекламний блок нижче)!

!!!РЕКЛАМНИЙ БЛОК!!!! Speak To Me: наша робота — ваш якісний виступ.

Ну а тепер до корисностей (сподіваюсь передноворічний пост із морем філософії трошки пізніше ще буде).

До речі, якщо очі втомлюються на роботі — скористайтесь http://blimb.su.

Поїхали!

ПОДОРОЖІ

Дешеві автобуси для подорожей Європою? Ось тут. Ловіть!

Більше нічого не напишу. Окрім як зараз можна непогані квитки до НЙ на Мау знайти.

Ще Ейрфранс там до Японії пропонує відносно дешево злітати.

пс: якщо надумаєте зараз їхати до Польщі — то 4–6 годин на кордоні — реальність. Тримайтесь!

ппс: у Кракові сьогодні хороша погода)

ЗДОРОВ’Я

Нещодавно прийшов інсайт. Це просто капець. Ділюсь з вами! Так-от, пам’ятаєте бабульок закордоном, які бігають у парку? Або пробіжки “косяками” у нью-йоркському сентрал парку? Чи ще десь закордоном? Ну ми всі такі типу “нація хоче бути здоровою, молодці, а от наші…” і все у цьому роді. І всі думають, мабуть, що мотивація — це прекрасна фігура і все таке. Аж ніяк і ні! Це не основне, а основне… парарам-пам-пам… це висока вартість лікування хвороб у цих країнах. Занавєс.

Дешева-недешева наша медицина нам робить ведмежу послугу.

А ще я знаю чому ви не йдете у спорзал. Не тільки тому що це важко, довго, багато часу забирає і “потім можна піти”, а ще й тому, що із самого початку у спорзалі людина себе почуває ось так, але насправді, з часом, все минає.

Якщо тут хтось вривається, почав приватись чи дуже хоче почати вриватись по здоровому способу життя — ось дуже цікава і ок стаття, скільки краще їсти. Про метод долоні — будете все міряти руками)

СОЦІУМ І ТРЕНДИ

Це дуже ок стаття, правда російське джерело, але дає можливість заглянути у майбутнє і те, як змінюється суспільство. Про тренди 2016-го, які будуть визначати наше життя. Розумний одяг, доповнена реальність і таке інше — на цей раз не від Рея Курцвейла.

Що робить наще життя щасливим? Цим питанням задався професор із Гарварду який із колегами зробив 75-річне дослідження людей і виступив із його результатами на ТЕДі. What makes a good life? TEDx?

  1. Social connections are good to us. Good connection with people. Loneliness is toxic.
  2. Quality of relationships matters.

Подивіться відео, загалом, а?

ЛАЙФХАКИ І ПРОДУКТИВНІСТЬ

Хочете щоби ваш візуалізований супровід запам’ятовувався? Хочете робити кльові брошури? Сайти? І все таке? Чули про UX, але не знаєте з якої ноги підступитись? Психофізіологія інтерфейсів — саме для вас. Стала одкровенням для мене. Піс.

А тут ви знайдете ще одне одкровення “як зробити круту презу”. Я не рекомендую. Я прямим текстом кажу — треба юзати і да прибуде більше крутих візуалізацій ваших презентацій. Ібо ріже око.

А ось тут ви знайдете дуже круту статтю про менеджмент часу. Про те, що треба знати свій ритм і не гвалтувати мозок. Не розпилюватись, а створювати. On managing time. From one googler.

До речі, Новий Рік вже не за горою, а за кілька десятків годин. І який зробили вибір ви — напитись незрозумілими мартіні? Чи посмакувати інтелігентно коктейлі? Якщо другий варіант — будь ласка, змішуйте правильно. Коктейлі.

Думаю тільки лінивий не бачив цього лінку від Платформи, але якщо сьогодні вже майже пізно купувати подарунок і ідей — нуль, думаю це краще ніж нічого. Поради подарунків.

КНИГИ

А ви вже підписались на букчелендж на goodreads.com?

Я — ні. Більше того, минулорічний завалила — та кількість книг, які я прочитала цього року змусить плакати навіть книжкових атеїстів — загалом, 52 штуки я аж ніяк не прочитала, як ви могли здогадатись. Але хочеться, дуже — чогось новенького і свіженького — аж тут підбірка від Марка Цукерберга. Коли відкрила лінк із жахом зрозуміла, що майже жодної там не читала. І як тепер стати мільярдером? Свідомість-то вже іншими книжками витренована) Загалом, читайте що читає Марк тут.

А ось тут підбірка “книг, на яких ростуть генії” від Елона Маска. Так, вони круті. Я більше Елон Маск аніж Цукерберг. Не засмучуюсь тепер. Засмучуюсь тільки, що не маю поки що своєї найбільшої у світі соц мережі, чи гігазавда, а таке все ок. А ви хто більше — Маск чи Цукерберг?)

НАУКА І ТЕХНІКА

Boston Dynamics і олені. Просто подивіться.

Додайте тут своїх посилань крутих — знаю, що у вас є)

ІТ

Чому із жінок виходять файні програмісти? Почитайте, особливо коментарі)

Ну і новини зі Львова — Львівський ІТ кластер провів дослідження “ІТ ландшафту Львова” і тут ви можете знайти і портрет львівського айтішника, і географію збуту у простій інфографіці. Стільно, модно, молодьожно!

А взагалі, нещодавно фондом AVentures і Євгеном Сисоєвим було проведено дослідження ринку ІТ в Україні. Повна версія тут (сама ще дочитую). Якщо ви ліниві — то основні узагальнення — тут.

Ей, тут, якщо треба, є дуже ок статті для організації мотивації програмістів і сейлів — експлор на здоров’я! КРІ для сейлів та КРІ для програмістів. Просто питання стимулювання сейлів — один із наріжних каменів бізнесу, захотілось більше розібратись у цій проблемі. Але так золотого грааля я тут і не знайшла — може у вас є? Поділіться!

А ще по одному проекту хотілося мені дізнатись про кастомер аквізішн кост — і тут знайшла таке. А як ви рахуєте? Які фактори враховуєте? Дуже цікавлять прямі продажі)

Про Minimum Viable Product versus Minimum Delightful Product — тут. Я прихильник другого. Бо мало створити те, що працює, люди сьогодні люблять очима, і проти цього не підеш.

І наостанок у цій секції, оскільки нині модний аджайл — тому ось варіант як святкують Новий Рік у хардкорних айтішних сім’ях).

НАВЧАННЯ

Лера Польська — неймовірна жінка і мега талановитий фотограф запускає свій проект — навчальну програму “фотографія за допомогою смартфона”. Далі буде її опис, але я думаю, що цей курс буде неймовірно корисним, бо тренд такий, що ви більше свій крутий Нікон із кофра не дістаєте, а 70мм об’єктив давно лежить вдома — фотоньки в Інстаграм ви постите із Айфона свого — і фото для бізнесу теж). Далі — рекламний блок (не проплачено, на добровільних рекомендаційних засадах, як що):

Email-курс «Секреты мобильной фотографии» — новинка среди дистанционных обучающих программ Украины. Фотограф Лера Польская и образовательный проект «Прощай, Босс!» предлагают за 5 дней освоить базовые знания фотосъемки на камеру смартфона, чтобы получать качественные и продающие снимки, не уступающие профессиональным фотографиям. Этот курс для тех, кто понимает важность визуального контента и роль изображения в рекламе, ведь фотография способна творить чудеса!

Формат курса: ежедневные письма с примерами и заданиями. Стоимость: 500 грн (5 уроков + комментарии автора курса). Старт программы: каждый понедельник. Как оплатить: пришлите запрос на почту 30days30ideas@gmail.com или на Facebook-страницу проекта www.facebook.com/LeaveTheOffice.

Кому МБА? Я думаю, що ті, хто хоче вступати завжди думають над тим, “чи два роки інвестицій, чи робота і досвід” і дуже часто зупиняються на останньому. Якщо ви саме з цих людей, то є така крута підбірка (як на мене, ще не всі, правда, прочитала), книжок, де ви можете черпнути МБА знань.

Пам’ятаєте як я колись давно захоплено писала про таку книгу, як Culture Collision? Про роботу з іншими націями? Так-от, у Гарварді написали дуже круту статтю про це — про те, як досягати успіху у переговорах з різними націями. Ерін Мейєр.

Вчите іноземні мови? Покопайтесь тут і можливо знайдете ще більше кльових ресурсів для навчання. Кожному своє)

Соціологія завжди була у моєму шорт-лісті наук “маст-хев” і “маст-ноу” і тут я натрапила на таке!!! Багато різних цікавих тем під одним доменом. Насолоджуйтесь! Соціологія — курс.

Хтось мене питався і здається я вже колись писала — але ось тут ви знайдете дуже круту підбірку по літературі з управління проектами. Велкам.

Вас лякає словосполучення “трансцедентний екзистенціалізм”? Слова “надлюдина”, “сублімація” чи “архетип” змушують вас битись у ментальній істериці? Не лякайтесь — Платформа розклала все по поличках і тепер і ви зможете вписатись у нині модний тренд “сексуальних ботаніків” — головне, том Канта сторінок на 900 прихватіть із собою, коли підете вражати світ своїми знаннями!)

І наостанок тут стаття про те, як навчитись вчитись. Дуже хороша. Про практики запам’ятовування і не тільки.

РОБОТА

Збираєтесь змінювати роботу? Хочете перейти у ІТ? Зверніть увагу на ТОП 21 найкращих технологічних компаній для роботи у світі. Так, Airbnb, із слів людей, які не дуже віддалені від операційної роботи у цій неймовірній компанії кажуть, що корпоративна культура там те, що треба. А що ще треба? Плюшками вже нікого не здивуєш — головне — сім’я?

Хочете “відполірувати” трошки профіль у Лінкедіні чи просто оновити сіві? Чула таке, що у США і Європі професіонали в середньому раз на пів року оновлюють резюме. Здивувалась дуже. А тепер розумію — ти ростеш і досвід росте, і забувається багато чого. Тому читаємо, апдейтимо, працюємо ще на більш чудових роботах! 33 лайфхаки для крутого резюме тут.

Ви — менеджер? Хочете бути ще крутішим та ефективнішим керівником? Читайте Гарвард бізнес ревью — ніколи не буде зайвим! Про три речі, які менеджери мають робити щодня.)

Для іншого проету треба було розробити модель сервісу — service guidelines — що у нормальних компаніях називається service level agreement — тільки то буде для внутрішнього використання і знайшла у неті фреймфорк GREAT. Почитайте. А загалом, вісля роботи з цією темою, випрацювала підхід бзер мап і користувацьких історій, де ви робите такі дії:

  1. Розбиваєте кастомерів на категорії (виберість мега важливий для вас параметр для категоризації).
  2. Промальовуєте яким чином кожен кастомер стикається з вашою компанією, сценарії.
  3. Прописуєте бажаний результат і те, що зараз є — як ви хочете, щоб кастомер почувався і як він насправді зараз почувається, які у нього concerns.
  4. Промальовуєте комунікацію і deliverables на кожному етапі. Не забудьте прописта “борбу с возраженіямі”.

Якось так. Буду рада поділітись досвідом, а також почути ваш. Тема кастомер експерієнсу мені мега цікава. Ось тут, приміром, знайдете дуже хорошу презентацію про фреймворк побудови кастомер ікспірієнсу у компанії. Успіхів вам і чекаю на ваші коментарі тут!

МОЖЛИВОСТІ

Не пропустіть! 40 можливостей січня — тут є гранти, літні школи, конкурси есе і все-все, що вашій душі забажається. Подивіться і обов’язково подайтесь!

Знайдіть вже нарешті фінансування для вашого соціального проекту!!! 100 ресурсів же ж є!

ШУКАЄМО-ЗНАХОДИМО

Запостила у себе пост на фейсбуці, дослід краудфандингу із розряду “шукаємо-знаходимо” і шукають:

  • РНР девелоперів (мідлів та сініорів у Львові)
  • роботу ейчаром для людини, яка ну нереально хоче розвиватись у цьому напрямку
  • ментора для чудового хлопця у сфері агропромисловості та альтернативної енергетики.

Поки що все. Пишіть, як що.

З НОВИМ 2016-м РОКОМ!

Найщиріші вітання з Прийдешнім роком для дівчаток та хлопчиків, які себе вели чудово!

Для дівчаток:

Для хлопчиків:

Обіймахи від Аксені ^_^

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.

Passionate about IT and startups. Books lover. Made in Ukraine.